AKCE  PRO ROK 2010

                    
                                                                                                                                       

AKCE- PRO ROK 2010      
Květen 2010 

(termín bude upřesněn)

Zkoušky KJ Brno
6.8.-15.8.2010 Výcvikový tábor pro německé dogy i jiná plemena

 

LVT Josefov 6.8.-15.8.2010 

Z pohledu pořadatele a výcvikáře KK Josefov J.Kudrny.

Cvičiště v Josefově opět jako každý rok přivítalo příznivce výcviku a milovníky Německých dog. Přihlášky dávaly slibnou naději, že účast předčí ročníky minulé. Během dalších dnů přijelo postupně 40 dog. První den jsme se poznávali mezi sebou, protože přijeli většinou noví členové klubu chovatelů ND a to i ze Slovenska a Rakouska. Na letošním táboře opět převládala účast štěňátek a psů do jednoho roku. U této kategorie je důležité, aby páníčci měli zájem svého miláčka naučit nejnutnější poslušnosti a připravit ho na výstavy a bonitaci. Výcvik probíhal dvoufázově, což vyhovovalo psovodům i psům. Všichni měli radost z pokroků, které byly zřetelnější den ode dne. Psům výcvik vyhovoval, nijak je nezatěžoval a u všech byla vidět radost z pohybu. Majitelé pejsků, zejména ti noví, nevěřili, že pejskům bude během dne nejlépe v kotcích, brzy však poznali, že ve stanu by odpočinek nebyl ten pravý a že pejsek nerušen v kotci ze sebe shodí veškerou únavu před dalším výcvikem.
Co se týče výstavních kruhů, tak velký dík Ivetě Herinkové, která s měřítkem v ruce připravovala pejsky na to nutné, co je čeká. Všichni měli velkou radost, že za námi přijel MVDr. Milan Štourač se svou přednáškou o výživě a zdraví Něm.dog. O tuto besedu měli všichni velký zájem a budeme moc rádi, když za námi přijede i příští rok. Nedílnou součástí výcvikového tábora, co se samotného výcviku týče, byli Míša a Vašek Ondřichovi, kteří měli nelehkou úlohu výcvikářů a svým pozitivním přístupem odvedli kus dobré práce.
Odbornou výuku o stopách nám přišel ukázat dvojnásobný mistr světa a trojnásobný mistr ČR podle záchranářských zkoušek Jenda Pokorný.
Se slovenskou výpravou přijel i jejich kamarád  z Německa Michael Merchart, který je sedminásobný mistr světa podle zkoušek IPO.
Musím pochválit i majitele chovatelské stanice Silva Tarok. Jejich odchovy vídáme ve velkém počtu především na výstavách. Ale svým dobrým přístupem vedou nové páníčky i k výcviku a výsledkem bylo 12 pejsků od Silva Tarok.
Tak jako je úkolem chovatelského kolegia dbát u Německé dogy o stránku exteriérovou, domnívám se, že povinností výcvikového kolegia je pečovat o co největší vylepšování povahy tohoto plemene dle standardu. A právě proto nám výcvikové tábory slouží a umožňují sledovat ve větším měřítku povahové vlastnosti našich odchovů.
Výcvik v našem klubu je po mnoho let velkou tradicí a proto i velký dík výboru KCHND, který nás podporuje a budu rád, když to tak bude i v příštích letech.

Na závěr děkuji všem, kteří se letošního tábora zúčastnili a doufám, že jim splnil jejich očekávání a odvezli si alespoň nějaké poznatky a základy pro další výcvik.

 NA LVT V JOSEFOVĚ (13.8 2010) SLOŽILI ZKOUŠKY ZOP TYTO NĚMECKÉ DOGY:

Oxford Cevelob - Štorková Jana

Fransecka Hvězdný Luh - Hrubá Jana

Khedsia Rendog - Ledvinová Hana

Gucci Bonoda - Dostál Leopold

Bisanté Silva Tarok - Šenk Petr

CHarlie bez pp - Mrkvicová Jana

Sunny bez pp - Zábojníková Katarína


Zapsal Kudrna Josef, korekce Daňhová Renata

Zkopírováno z http://www.nemecka-doga.cz/index.phtml?page=text&t=480